Co można sprzedać na złomie? Co warto, a co można oddać na złom?
Na strychu, w piwnicy lub na podwórku uzbierała Ci się sterta złomu? Chcesz ją sprzedać, jednak całkowicie nie wiesz jak to zrobić i ile na tym można zarobić? Dowiedz się, co można i co zdecydowanie warto sprzedać na złomie.
Czego się dowiesz:
Skupy złomu to miejsca, gdzie na stertach spoczywają różnorodne surowce. Najczęściej utożsamia się je z ciężkimi metalami, jak np. stalowymi belkami.
Jednak to nie wszystko, czym się tam handluje.
Co więc można sprzedać na skupie złomu?
- Metale typowe: Stal, aluminium
- Surowce wtórne: Makulatura, kartony i folia
- Metale kolorowe: Brąz, cynk, miedź, mosiądz
- Inne: akumulatory, plastikowe nakrętki butelek.
Sprawdź, co skupuje Green Recycling
Co można, a co warto sprzedać na złomie?
Oczywiście to, że można coś sprzedać, nie oznacza, że warto zrobić to przy pierwszej lepszej okazji. Ceny poszczególnych surowców różnią się od siebie, czego najlepszym przykładem jest porównanie ceny za kilogram aluminium (ok. 3 zł) i miedzi (ok. 20 zł).
Wynika z tego, że przed wizytą na złomowisku najlepiej dokładnie ocenić, czym dany surowiec jest. Brak wiedzy w tym zakresie sprawi, że na złomowcu punkt może policzyć cenę silnika pralki w cenie stali, pomimo że ten kryje wiele miedzianych cewek.
O tym, jak sprzedać złom w dobrej cenie dowiesz się stąd.
Na czym najlepiej się zarabia?
Zdecydowanym zwycięzcą są metale kolorowe takie jak brąz czy cynk. Nie mniej jednak na aluminium również można zarobić. Doskonałym tego przykładem są puszki.
Ich zaletą jest wszechobecna dostępność.
Niekiedy o wiele łatwiej będzie uzbierać cały worek puszek niż 1 kilogram miedzi.
Ciekawym rozwiązaniem jest sprzedawanie makulatury. Pomimo że cena za kilogram jest niska, to jej ogromna ilość stwarza pewną szansę na zarobek.
Porządna partia makulatury np. 1000 kg to zarobek rzędu 300 – 500 zł.
Tutaj dowiesz się jak zarobić na makulaturze.
Co warto sprzedać na złomie?
Odpowiedź jest prosta. Wszystko, co zalega, zajmuje miejsce i planowałeś to wyrzucić na śmietnik. Jeśli możesz na tym zarobić, to nie sensu tego wyrzucać.
Jednak nie daj się zwieść okazji na szybki zarobek. Ceny oferowane przez różnorodne skupy złomu różnią się między sobą. Warto zatem wiedzieć jak i gdzie najlepiej sprzedać złom.
Tego dowiesz się tutaj: Gdzie najlepiej sprzedać złom
Podsumowanie
Po przeczytaniu tego materiału dowiedziałeś się, co warto sprzedać na złomie. Każdy metalowy czy tekturowy element zalegający na Twojej posesji, to szansa na mikro-zarobek. Czy nie warto z tej szansy skorzystać?
Skontaktuj się z nami i zarób na rupieciach jeszcze dziś.