Masz sporo złomu i chcesz go sprzedać? Zastanawiasz się, czy nie warto poczekać, ponieważ cena złomu wciąż się waha? Tutaj dowiesz się kiedy i jak najlepiej sprzedać złom.
Czego się dowiesz:
- Od czego zależy cena złomu
- Jak sprzedać złom
- Kiedy sprzedać złom
- Jak sprzedać złom i nie dać się oszukać
Od czego zależy cena złomu? Czy złom drożeje?
Wszystko zależy od notowań surowca. To tak jak na giełdzie, każdego dnia dochodzi do spadków i wzrostów, stąd warto przed wizytą na „złomowcu”, poznać średnią stawkę za surowiec.
Oczywiście notowania notowaniami, zaś faktyczna cena, którą zaoferuje Ci skup złomu i tak będzie inna. Prowizja punktu to bowiem kwestia indywidualna.
Przed wizytą na złomowisku dobrze jest zadzwonić do kilku skupów i zapytać o aktualną cenę, a następnie wybrać najkorzystniejszą opcję.
Sprawdź aktualne ceny złomu w Green Recycling.
Jak sprzedać złom?
Złom złomowi nierówny. Metal to tylko ogólne określenie, zaś rodzaj surowca to zupełnie, co innego. Za panele aluminiowe skup złomu zapłaci 0,30 gr/kg, a za miedź nawet 20 zł/kg.
Warto pamiętać o wielkości złomowiska. „Grube ryby” zazwyczaj płacą więcej, ponieważ przed nimi nikt nie nakłada na złom marży.
W przypadku małych złomowisk jest inaczej. Te również chcą zarobić, stąd oferują zazwyczaj niższą cenę.
Kiedy sprzedać złom?
Jeśli chcesz sprzedać najdrożej, to rzuć okiem na historię notowań surowca. Jeśli cena widocznie spada lub rośnie, to jest to dla Ciebie ważna informacja.
Możesz również skorzystać z prognoz i poczekać ze sprzedażą, jeśli cena surowca ma wzrosnąć.
Jak sprzedać złom i nie dać się oszukać?
Dobra pora, to jednak połowa sukcesu. Niechlubnym, choć niekiedy spotykanym scenariuszem jest zaniżanie ceny przez właścicieli skupów złomu.
W takiej sytuacji poszkodowani klienci najzwyczajniej nie są świadomi, iż na każdym kilogramie tracą.
Nieuczciwi złomiarze, często zaniżają wagę złomu pod pretekstem „zanieczyszczeń”.
Inną praktyką jest szacowanie wagi na oko przy sprzęcie elektronicznym.
Aby nie dać się oszukać:
- Zważ swój złom (jeśli masz taką możliwość)
- Korzystaj z oferty sprawdzonych i rzetelnych punktów
- Wybieraj punkty z pozytywnymi opiniami klientów.
Podsumowanie
Jeśli w piwnicy, na strychu lub podwórku uzbierało Ci się trochę żelastwa, to nie wyrzucaj tego na śmietnik. To świetna okazja, żebyś zarobił.
Sprawdź nasze aktualne ceny złomu lub skontaktuj się jeśli masz do wywiezienia duże gabaryty. Chętnie pomożemy Ci na nich zarobić.