ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Skup akumulatorów

W skrócie

Chyba każdy z nas wie, czym jest akumulator i gdzie się go używa. To nic innego, jak wtórne źródło energii, którego zadaniem jest jej magazynowanie, by po wyładowaniu można było ponownie doprowadzić do stanu naładowania. Są powszechnie stosowane nie tylko w samochodach, ale chociażby maszynach budowlanych.

Najczęściej używane są akumulatory kwasowe (ołowiowe) i zasadowe (niklowo-żelazowe, srebrowo-cynkowe, niklowo-kadmowe). Oprócz naczynia z elektrolitami w każdym akumulatorze znajdują się elektrody, które tworzą razem ogniwa galwaniczne.


Zużyty akumulator — co z nim zrobić?

Wyrzucanie baterii i akumulatorów na wysypiska komunalne to niestety bardzo powszechna i jednocześnie zła praktyka stosowana w Polsce. Nie można tego robić, ponieważ wiele niebezpiecznych substancji przenika do gleby, wód powierzchniowych i podziemnych, powodując skażenie. To bardzo poważna sprawa, bo trujemy środowisko, w którym żyjemy na co dzień!

Można temu przeciwdziałać, oddając akumulatory do skupów, takich jak nasz, gdyż baterie i akumulatory stanowią ogromną wartość surowcową. Poddane recyklingowi chronią naturalne złoża surowcowe ziemi, ponieważ po przetworzeniu zyskują nowe życie i trafiają ponownie do obiegu.

Proces recyklingu akumulatorów to głównie odzysk ołowiu i kwasu siarkowego. Wielkość zapotrzebowania na przerób akumulatorów ołowiowych w naszym kraju szacowana jest na około 80-100 tys. ton. Aktualne przepisy prawne wymuszają na przedsiębiorcach obowiązek ich odzysku baterii i akumulatorów oraz recyklingu jako odpadu poużytkowego.


Gospodarstwa domowe i małe zakłady

Problemem nadal jest system zbiórki oraz transportu baterii i akumulatorów, w szczególności tych, które powstają u małych oraz średnich wytwórców. Nie mniejsze trudności stanowią również odpady powstające w dużym rozproszeniu tzn. w gospodarstwach domowych, rolnictwie, małych zakładach samochodowych.

Dostrzegliśmy te problemy i jako profesjonalny skup złomu jesteśmy w stanie je rozwiązać poprzez szybki i wygodny odbiór tego rodzaju odpadów.

Posiadasz zużyty akumulator? Nie wyrzucaj go, tylko skontaktuj się z nami, a zarobisz dodatkowe pieniądze i pomożesz chronić środowisko naturalne!

Współpraca bez
ukrytych kosztów i formalności

Zachęcamy do kontaktu z nami, oferujemy szybkie realizacje zamówień i wykonanie zadania przywozu i odbioru złomu w kontenerach na najwyższym poziomie.


biuro@skup-zlomu.waw.pl

tel. +48 791 663 888

ul. 3 Maja 159, 05-800
Pruszków, woj. Mazowieckie

Pozbądź się złomu, oddaj go nam!

W Twoim domu lub ogrodzie leży nie potrzebny Ci złom i chcesz się go pozbyć, a nie wiesz co z nim zrobić?

Porozmawiajmy o współpracy

Loading...