ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Skup aluminium

Co nazywamy aluminium?Aluminium to glin o czystości technicznej, zawierający różne ilości zanieczyszczeń, zależnie od metody otrzymywania. Jest jednym z najczęściej wykorzystywanych metali do produkcji różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku, części samochodowych, czy elementów wyposażenia domu i biura.

Zdecydowaną zaletą tego materiału jest fakt łatwego przetwarzania i odzyskania znacznej części surowca, aby ponownie użyć go do produkcji innych wyrobów, m.in. puszek, czy chłodnic samochodowych.

Skup aluminium Green Recycling – Co oferujemy?

Green Recycling to skup aluminium, w którym niemalże każdy odpad zyskuje nowe życie, a złom aluminiowy jest jednym z nich. W ramach współpracy odkupimy od Ciebie wszelkie ilości aluminium. Ze względu na atrakcyjne ceny tego surowca zachęcamy osoby prywatne, mniejszych i większych przedsiębiorców do współpracy w zakresie regularnego odbioru i odkupu aluminium bezpośrednio na terenie skupu lub w obrębie Twojego podwórka, jak i terenu firmy.

Skup aluminium i surowców wtórnych

Nasz skup złomu to przedsiębiorstwo, które zajmuje się skupem złomu wszelakiego tj. mosiądz, miedź i kable miedziane, złom stalowy, blacha, makulatura, folia. Oferujemy skup niemalże wszystkich surowców wtórnych, na których możesz sowicie zarobić.


Skup aluminium – Co skupujemy?Nasz skup aluminium to miejsce, w którym możesz sprzedać m.in.: 

 • chłodnice z aluminium
 • wióry
 • puszki
 • odlewy (np. elementy silników)
 • felgi samochodowe
 • żaluzje
 • rolety
 • profile aluminiowe
 • folie
 • czysty aluminium

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami mailowo, a chętnie pomożemy Ci w transporcie elementów aluminiowych do naszego skupu. Pozbędziesz się odpadów i jeszcze na tym zarobisz!


Cennik skupu złomu – Aluminium

Cena, którą oferujemy za aluminium w skupie złomu, jest codziennie aktualizowana. Zgodnie z uwarunkowaniem rynkowym proponujemy ofertę, która usatysfakcjonuje obie strony.

Aktualną oferowaną przez nasz skup aluminium znajdziesz pod tym linkiem: Cennik za aluminium.

Nasz skup złomu Green Recycling to miejsce, w którym możesz sprzedać różnorodne metale kolorowe. Chętnie skupimy od Ciebie całe silniki elektryczne, kable miedziane, odważniki samochodowe, wyroby z mosiądzu czy inne surowce wtórne.

Oferujemy korzystne ceny za stal, mosiądz żółty, nikiel, kable miedziane, aluminium offset, miedź Milbera, akumulatory i zasilacze, surowce z urządzeń elektrycznych i elektronicznych np. z drukarki.

Skup złomu Green Recycling – Oferta dla klientów

W ramach oferty handlowej dla osób prywatnych i firm gwarantujemy korzystne dla klienta warunki wyceny, zakupu oraz obsługi zamówienia.

Wybierając nas, masz pewność, że:

 • Oferujemy indywidualną wycenę opartą o uczciwe traktowanie klienta
 • Możemy bezpłatnie odebrać odpady w przypadku dużych ilości
 • Gwarantujemy płatność za złom gotówką od ręki
 • Zyskujesz rzetelnego partnera w biznesie na lata
 • Możesz negocjować ceny przy długofalowej współpracy
 • Załatwiamy sprawę szybko, sprawnie i skutecznie
 • Nasi pracownicy i personel gwarantują profesjonalną obsługę klienta

Sprzedaż aluminium w Green Recycling

Jako skup złomu gromadzimy odpady metali, które następnie przekazywane są do ponownego wykorzystywania. Doskonale znamy realia rynkowe i wiemy, że każdego dnia w krajach europejskich na opakowania z aluminium zużywa się ok. 10% produkowanego surowca.

Tempo wzrostu zużycia aluminium w tym sektorze jest jednak dużo wyższe w Europie Zachodniej niż w USA. Obecnie wynosi jakieś 4,3% rocznie w Europie Zachodniej i 3% w Ameryce.  Właśnie dlatego tak ważny jest skup złomu w realiach obecnej gospodarki!

Skup aluminium – Czy warto je sprzedać?

Najbardziej rozpowszechnionym i interesującym organizacyjnie oraz technologicznie jest recykling aluminium z puszek np. po napojach. Te też często widujemy na naszym skupie złomu. Śmiało można powiedzieć, że najczęściej dostarczanymi przedmiotami do skupu złomu przez pojedyncze osoby jest aluminium w takiej właśnie formie.

Skup aluminium a przemysł

Śmiało można stwierdzić, że recykling aluminium odegrał ogromną rolę w poszerzaniu rynku i ich gwałtownej ekspansji na rynek wcześniej zdominowany przez materiały innego typu.

Znaczna część złomu-puszek ze skupu złomu jest spożytkowana przez producentów blachy i taśmy w celu ponownej produkcji takich samych puszek. Użyteczność składników puszek w produkcji stopów sprawia, że złom z puszek ma wysoką wartości i duży udział w produkcji nowej blachy na puszki. To wszystko potwierdzają doświadczenia naszego skupu złomu.

Znaczne ilości zużytych puszek zgromadzonych na skupie złomu zwracane są producentom albo kolejny raz przetapiane przez producentów. Większość, bo około 80%, zużytych puszek trafia do produkcji pierwotnej. To sprawia, że skup złomu aluminiowego i recykling puszek jest świetnym przykładem tzw. “zamkniętego obiegu produkcji”. Eksperci szacują, że puszka aluminiowa po napojach może powrócić do ponownego przetopu już po piętnastu dniach. To bardzo krótki i sprawny proces, Skup Złomu Pruszków bierze udział w tego typu procesie!

Skup aluminium a oszczędność energii

W Stanach Zjednoczonych tylko w roku 1997 wyłącznie z przerobu puszek po napojach odzyskano ok. 600.000 ton aluminium. To dało oszczędności energii elektrycznej w wymiarze 9 milionów kWh! W Europie Zachodniej ponownemu przetwórstwu poddaje się od 35%-50% puszek. W taki sposób odzyskano w ciągu roku około 83.000 ton aluminium, które w większości wykorzystano do ponownej produkcji puszek.

Aluminium to istny bank energetyczny

Skup złomu stanowi swoisty “bank energetyczny”. Dlaczego? Do jej przetwarzania zużywa się wielokrotnie mniej energii w porównaniu z ilością energii, której potrzeba do jej wytworzenia w procesie pierwotnym. Dodatkowo stal dzięki swym energooszczędnym właściwościom przewyższają jakością inne surowce (np. plastik, szkło czy papier) w obszarze swego oddziaływania na środowisko naturalne. Skup złomu to oszczędność energii, w przypadku stali 74% energii potrzebnej do pierwotnej produkcji, a przy recyklingu aluminium nawet do 95%.

Współpraca bez
ukrytych kosztów i formalności

Zachęcamy do kontaktu z nami, oferujemy szybkie realizacje zamówień i wykonanie zadania przywozu i odbioru złomu w kontenerach na najwyższym poziomie.


biuro@skup-zlomu.waw.pl

tel. +48 791 663 888

ul. 3 Maja 159, 05-800
Pruszków, woj. Mazowieckie

Pozbądź się złomu, oddaj go nam!

W Twoim domu lub ogrodzie leży nie potrzebny Ci złom i chcesz się go pozbyć, a nie wiesz co z nim zrobić?

Porozmawiajmy o współpracy