ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Skup miedzi

Co nazywamy miedzią?

Miedź to surowiec o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest to bowiem metal o dużej gęstości równej 8,9 g/cm3. Skład surowca sprawia, że miedź wykazuje świetne właściwości w zakresie przewodnictwa, dlatego miedź jest wykorzystywana w niemalże każdej instalacji elektrycznej. Miedź pozyskiwana jest z minerałów rudnych. W praktyce miedź jest czerwono brązowym, miękkim metalem o bardzo dobrym przewodnictwie cieplnym i elektrycznym. Ze względu na swoje właściwości jest to metal bardzo atrakcyjny na rynku, co ma przełożenie na ceny miedzi na skupie.

 

Właściwości miedzi

Nie ulega korozji na powietrzu, jedynie w kontakcie z zawartym w powietrzu dwutlenkiem węgla pokrywa się charakterystyczną zieloną patyną, która tworzy warstwę ochronną dla miedzi. Ze względu na fakt, że miedź znalazła zastosowanie w elektryce, to niemalże wyparła z tej branży aluminium. Dziś jest godną alternatywą. Doskonale obrazuje to fakt, że jest wykorzystywana w projektowaniu domowych czy biurowych instalacji elektrycznych. To dlatego ceny miedzi w skupie od lat nie spadają poniżej określonego poziomu. Jeśli chcesz je poznać skontaktuj się z nami poprzez poniższy przycisk.


Dlaczego warto sprzedać surowiec na skup miedzi?

Miedź ma bardzo duże zastosowanie szczególnie w elektronice, gdzie wykorzystuje się ją do produkcji różnego rodzaju przewodów. Z tego materiału produkowane są również radiatory oraz inne wymienniki cieplne, oraz chociażby rynny. Służy również do produkcji wiązek w autach, elementów sprzętów audio czy wideo, układów scalonych i rur.

Nasz skup miedzi od lat skupuje ten surowiec, ponieważ jego ponowne wykorzystanie w przemyśle daje mu „drugie życie”, a ponadto pomaga chronić środowisko naturalne. Złom miedzi jest wykorzystywany w różnych branżach, jednakże najczęściej ponownie trafia do branży elektronicznej.

Recykling metali kolorowych – Miedź

Recykling miedzi nie wpływa negatywnie na właściwości metalu, więc ten świetnie nadaje się do wielokrotnego przetwarzania. Szacuje się, że nawet 80% wydobytej miedzi jest stale w użyciu. Dużą rolę odgrywa w tym skup miedzi taki, jak nasz, który każdego dnia przerabia tony żelastwa, po to, by tknąć w niego „drugie życie”. W skali międzynarodowej szacuje się, że ok. 40% miedzi, którą się aktualnie wykorzystuje, pochodzi z recyklingu.

Skup miedzi – Cena

Warto podkreślić, że ceny miedzi w skupie, tak jak i innych surowców każdego dnia się zmienia. Jest to uzależnione wahaniami na rynkach i giełdach światowych. Warto jednak podkreślić, że kg złom miedzi jest o wiele więcej wart, niż zwyczajnego złomu. Zachęcamy do kliknięcia w link sprawdzenia aktualnej ceny za kg złom miedzi.

Skup złomu – Cena miedzi w Green Recycling

W trosce o naszych klientów ceny miedzi w skupie Green Recycling, choć uwzględniają ceny miedzi na hucie, to zawsze są ukierunkowane na Wasze potrzeby. Pragniemy, by każdy, kto korzysta z naszych usług, mógł z czystym sumieniem stwierdzić, że otrzymał najsprawiedliwszą cenę za kg złomu miedzi.

Gdzie szukać miedzi?

Jako że miedź obecna jest w urządzeniach otaczających nas w domu i pracy, warto wiedzieć, gdzie jej szukać. Wiedza ta pozwoli odzyskać nawet kilka kilogramów miedzi, którą kolejna można sprzedać w skupie miedzi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie jej szukać i jak zarobić na jej sprzedaży najwięcej, to przeczytaj wpis: Skup miedzi – Cena za kg

Współpraca bez
ukrytych kosztów i formalności

Zachęcamy do kontaktu z nami, oferujemy szybkie realizacje zamówień i wykonanie zadania przywozu i odbioru złomu w kontenerach na najwyższym poziomie.


biuro@skup-zlomu.waw.pl

tel. +48 791 663 888

ul. 3 Maja 159, 05-800
Pruszków, woj. Mazowieckie

Pozbądź się złomu, oddaj go nam!

W Twoim domu lub ogrodzie leży nie potrzebny Ci złom i chcesz się go pozbyć, a nie wiesz co z nim zrobić?

Porozmawiajmy o współpracy