ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Skup kartonów & Skup folii

Kartony
i folie
do skupu?

Skup kartonów i skup folii – Czy na tym można zarobić?

Oczywiście, że można. Kartony i folia to również surowiec nadający się do recyklingu. Karton podobnie, jak surowce metalowe świetnie nadaje się do ponownego przetworzenia.

Recykling kartonów i folii to świetny sposób na dodatkowy zarobek, ale również dobry pomysł w kontekście dbania o środowisko naturalne. Karton to jeden z odpadów, który jest wykorzystywany niemalże w każdej dziedzinie przemysłu. Paczki, opakowania, pudełka – wszystko to produkowane jest z kartonu.

Skup kartonów i folii – Jak wyceniamy tworzywa sztuczne?

  • możesz na tym zarobić – uczciwie ważymy i przyzwoicie płacimy,
  • dbasz w ten sposób o środowisko – kartony do płynnej żywności mogą być łatwo poddane recyklingowi, folia również może zostać przetworzona i ponownie wykorzystana.
  • pamiętaj, że nie płacimy za gazety i ulotki w foliowanych okładkach

Jak przetwarzane
są produkty z kartonu?

Dlaczego warto oddać odpady na skup kartonów?

Najbardziej popularną metodą recyklingu kartonów jest odzysk celulozy w papierni. Recykling dostarczonych do skupu kartonów odbywa się w papierniach w ten sam sposób i przy użyciu tych samych technologii, co w procesie recyklingu zużytego papieru. W ten sposób udaje się odzyskać znaczną część wykorzystywanych kartonów w przemyśle, dając im „drugie życie”, a przy okazji chroniąc środowisko naturalne.

 

Co skup kartonów robi z odpadami?

Wysortowane opakowania kartonowe wrzucane są do hydropulpera. Tam zalewane są wodą o temperaturze otoczenia i mieszane przez około 20 minut w celu rozwłóknienia kartonu. Tak odzyskuje się wysokiej jakości celulozę pierwotną o długich włóknach, która stanowi cenny surowiec do dalszej produkcji papieru lub tektury, w tym także tektury falistej.

To jeden z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów na odzysk surowca z zużytych kartonów. Nasz skup kartonu przykłada wiele uwagi, by dokładnie weryfikować jakość przerabianego surowca. W ten sposób mamy pewność, że do recyklingu nie trafiają materiały zanieczyszczone.

Zajmujemy się tym od lat i jako firma z dużym doświadczeniem wiemy, jak zadbać o klienta. Masz sporą ilość makulatury kolorowej? Skontaktuj się z nami. Oferujemy odbiór i uczciwą wycenę.

Dowiedz się, co jeszcze w ramach skupu kartonów i makulatury możesz u nas sprzedać. 


A co z folią?

Skup folii umożliwia wtórne wykorzystanie tych wyrobów, w związku z czym koszty produkcji nowej folii maleją, a co za tym idzie – maleje jej cena. Zamiast kupna nowych materiałów do produkcji worków czy reklamówek, można użyć dostępnych na rynku regranulatów.

Zyskuj na ochronie środowiska – przekaż swoje zużyte surowce do skupu kartonów i folii Green Recycling!

Współpraca bez
ukrytych kosztów i formalności

Zachęcamy do kontaktu z nami, oferujemy szybkie realizacje zamówień
i wykonanie zadania przywozu i odbioru złomu w kontenerach
na najwyższym poziomie.


biuro@skup-zlomu.waw.pl

tel. +48 791 663 888

ul. 3 Maja 159, 05-800
Pruszków, woj. Mazowieckie

Pozbądź się złomu, oddaj go nam!

W Twoim domu lub ogrodzie leży nie potrzebny Ci złom i chcesz się go pozbyć, a nie wiesz co z nim zrobić?

Porozmawiajmy o współpracy