ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Gdzie szukać złomu?

Gdzie szukać złomu?
Gdzie szukać złomu?

Złom to biznes, w którym niewielu pokłada nadzieje na zarobek. W rzeczywistości jednak wiedza, trochę doświadczenia, sprytu i szczęścia może przynieść kilkaset złotych łatwego zarobku. Nie wiesz gdzie szukać złomu? Poniżej znajdziesz kilka propozycji.

Czego się dowiesz:

  1. Od czego zależy zarobek
  2. Gdzie szukać złomu
  3. Jak zarobić na złomie więcej

Cena złomu a zarobek

Wysokość zarobku na złomie zależy od jego ilości, rodzaju oraz aktualnej stawki w skupie. Udając się tam z workiem puszek, wypłata nie będzie wysoka, jednak w przypadku cewek wykorzystywanych w maszynach można oczekiwać, że do domu wróci się z cięższym portfelem.

cena złomu

Przed wybraniem się na poszukiwania złomu warto wcześniej poznać aktualne stawki za poszczególne metale. Będzie to bowiem wyznacznik tego, jakiego złomu warto szukać.

Sprawdź aktualne stawki za surowce wtórne.

Gdzie szukać złomu?

Nie ma złotej reguły. Większość zależy bowiem od szczęścia. Jednak jeśli szczęściu nie pomożemy, to na pewno się ono do nas nie uśmiechnie. Jak to mówi powiedzenie „szukajcie, a będzie Wam dane”.

Ale gdzie szukać? Oto kilka wskazówek.

Puszki

Aluminiowe puszki to najpopularniejszy reprezentant „metalowych skarbów”. W niektórych gospodarstwach domowych spożywa się znaczne ilości napojów z puszki np. coli, piwa czy napojów energetyzujących. Po ich wypiciu można je wyrzucić, jednak można również je zbierać, a za jakiś czas odsprzedać w skupie.

Cena za puszkę aluminiową to ok. 2 zł/kg.

Sprzęt AGD i RTV

Przy wymianie pralki czy wanny warto rozważyć ich sprzedaż na skupie złomu. Stare żeliwne wanny swoje ważą, a co za tym idzie, można na nich nieźle zarobić.

Cena za żeliwo to ok. 0,60 gr/kg.

Wystawione graty

Mając auto dostawcze, warto rozważyć stały kurs wśród osiedli domów jednorodzinnych. Często przed takimi domami właściciele posiadłości wystawiają pewne niepotrzebne im graty np. stare meble czy urządzenia elektroniczne. W każdym z nich kryje się potencjalny zarobek.

gdzie szukać złomu

Dowiedz się, co warto sprzedać na złomie.

Stare maszyny

W grę wchodzą stare i nienadające się do jazdy auta oraz maszyny rolnicze. Oczywiście taki sprzęt musimy mieć na własność, aby móc w pełni zgodnie z prawem go sprzedać. Warto w takiej sytuacji rozważyć rozłożenie maszyny na części pierwsze, ponieważ np. alternator czy akumulator można sprzedać w wyższej cenie niż stal.

Cena akumulatora to ok. 2,30 zł/kg.

Piwnice, strychy, stodoły

Porządkując piwnice i strychy, często znajduje się przedmioty, które już nie nadają się do użycia. Stary komputer lub metalowe krzesła z PRL to śmieci, jednak na nich również można zarobić.

Dowiedz się kiedy sprzedawać złom, aby zarobić więcej.

Kable

Kable to mieszanka metali szlachetnych takich jak miedź, brąz, cyna, a nawet wolfram. Ceny za metale szlachetne są o wiele wyższe niż zwyczajnej stali. Niekiedy sięgają stawek rzędu 50, 70, a nawet 90 zł/kg.

skup złomu

Odpady budowlane

W czasie remontu lub budowy domu zawsze trafią się jakieś metalowe odpady. Można je wyrzucić, jednak z drugiej strony wyrzucamy w ten sposób pieniądze do śmietnika.

gdzie szukać złomu

Nawet stare narzędzia to potencjalna szansa na zarobek. Oczywiście nie będzie z tego kokosów, ale kilkanaście złotych zawsze w kieszeni zostaje.

Podsumowanie

Zarabiać na złomie można na kilka sposobów. W tym tekście wskazane są miejsca, gdzie szukać złomu. Podchodząc do tego skrupulatnie, można wyraźnie podreperować budżet domowy.

Masz złom i chcesz go sprzedać? Skontaktuj się z nami i poznaj aktualne stawki na skupie złomu Green Recycling.

Porozmawiajmy o współpracy