ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Recycling stali. Jak to wygląda w praktyce?

Data publikacji: 30 listopada 2017

Recycling stali. Jak to wygląda w praktyce?
Recycling stali. Jak to wygląda w praktyce?

Dobrze wiecie, jak dumni jesteśmy z tego, że możemy brać udział w procesie recyklingu złomu oraz odpadów metalowych i to na tak dużą skalę. Nasza firma ma w nim niebagatelny udział. Jakie zasady powinny rządzić całością procesu selekcji odpadów metalowych oraz jak funkcjonują metody przetwarzania? Przekonajcie się według jakich standardów działa Green Recycling.

Co przyda się do recyclingu?

Do recyklingu przydatne są szczególnie opakowania wykonane z jednego rodzaju materiału. Ważne też, by były one w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczone pozostałościami znajdującego się w nich produktu. Zobaczmy co dalej!

Przygotowanie stali

Stal przeznaczoną do recyklingu należy odpowiednio przygotować:

  1. pozbawić elementów wykonanych z innych materiałów: szkła, plastiku, folii, papieru
  2. opłukać z resztek zawartości
  3. oddzielić od wyrobów aluminiowych

Co nie nadaje się do tego typu recyklingu?

Przede wszystkim puszki z resztkami zawartości, puszki po farbach, olejach i różnego rodzaju chemikaliach, opakowania po substancjach niebezpiecznych, smarach, środkach szkodnikobójczych, itd. Chodzi o bezpieczeństwo przetwarzających i przyszłych użytkowników produktu. Ale w jaki sposób odzyskać pełnowartościowy metal?

Odzyskiwanie stali – metody

Gdy już posegregowaliśmy i przygotowaliśmy odpady metalowe, przychodzi kolej na wybór sposobu odzyskiwania. Obecnie stosuje się najczęściej dwie metody recyklingu wyrobów stalowych:

Pierwszym z nich jest spalanie – metoda przetwarzania odpadów niesegregowanych. Metal odzyskiwany jest magnetycznie z popiołów, a następnie trafia do hut. Tam zostaje przetopiony.

Inną metoda to magnetyczna segregacja odpadów i przetworzenie złomu wraz z procesem odcynowania – pozyskane w ten sposób stal i cyna mogą zostać wykorzystane np. do produkcji opakowań. Aluminium często poddaje się procesowi ponownej rafinacji.

Green Recycling i recycling metali

Firma Green Recycling to duży gracz na rynku przetwarzania odpadów metalowych oraz ważne ogniwo w jego procesie. Oprócz działalności biznesowej równie istotna jest dla nas dbałość o środowisko naturalne. Pamiętajmy jednak , że proces recyklingu zaczyna się od Was.

Na przykład produkcja jednej tony stali ze złomu prowadzi do radykalnego zmniejszenia zużycia energii nawet o 84%. Recykling stali pozwala zaoszczędzić nawet 40% wody, a także znacząco zmniejszyć emisję zanieczyszczeń powietrza (o 86%) oraz wody (o 76%).

Opłaca się!

Liczby mówią same za siebie. Tak naprawdę nie jest ważne, ile macie do oddania: trochę odpadów metalowych, całą tonę, dwie, a może trzy. Razem zadbajmy o naszą planetę, bo recykling naprawdę ma przyszłość i po prostu się opłaca – wszystkim. Przywieź złom na skup złomu Green Recycling  – wspólnie zamienimy odpady w pieniądze!

 

Porozmawiajmy o współpracy