ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Co jest najdroższe na złomie? – Metale, które warto zbierać

Data publikacji: 20 kwietnia 2023

Co jest najdroższe na złomie? – Metale, które warto zbierać
Co jest najdroższe na złomie? – Metale, które warto zbierać

Sprzedaż złomu kolorowego i żelaznego to dobry sposób na dodatkowy zarobek. W każdym gospodarstwie domowym znajdzie się jakaś ilość zbędnych metali, których pozbycie się może przynieść zysk. Sprzedając złom, należy jednak pamiętać, że za jedne metale skup zapłaci lepiej a za inne gorzej. Co jest najdroższe na złomie? Jak kształtują się ceny metali? Dowiesz się z tego artykułu. 

Czym jest złom? – Różne rodzaje złomu 

Złom to surowiec wtórny, który powstaje w wyniku recyklingu zużytych lub uszkodzonych przedmiotów, maszyn, urządzeń i innych elementów konstrukcyjnych. Złom może pochodzić z różnych materiałów, takich jak m.in. stal, aluminium, miedź, mosiądz itp. 

Złom może mieć różne formy i rozmiary – od drobnych kawałków po duże elementy i np. całe pojazdy. Po zebraniu, sortowaniu i przetopieniu, złom może być wykorzystany do produkcji nowych produktów. Recykling złomu jest bardzo ważny dla ochrony środowiska, ponieważ umożliwia ponowne wykorzystanie materiałów i zmniejsza ilość wydobywanych surowców. 

Cena złomu – Od czego zależy?

Jeśli choć raz w życiu korzystałeś z usług profesjonalnego skupu złomu, na pewno zwróciłeś uwagę, że każdy metal, który można w nim oddać, ma inną cenę za kilogram. Na to, jaka jest cena złomu przede wszystkim rodzaj metali, z jakiego jest stworzony. Inna będzie cena złomu stalowego inna miedzi. 

Oprócz tego na cenę sprzedaży złomu w skupie wpływa jakość i czystość metali kolorowych i żelaza. Malowany surowiec lub wymieszany z innymi produktami będzie tańszy niż czysty i segregowany. W kontekście ceny należy również pamiętać o takiej kwestii jak popyt, który może definiować najwyższe ceny.

Co jest najdroższe na złomie

Jakie metale są najdroższe na skupie złomu? – Złom stalowy, miedź, aluminium, cynk itp.

Wiesz już, że ceny stali i innych metali mogą wahać się na podstawie wielu czynników. Musisz jednak pamiętać, że pewne metale są najbardziej wartościowe i to na nich można najwięcej zarobić. 

Jaki złom jest najdroższy na skupie? 

Na złomowisku można oddać bardzo wiele różnych metali. Gdybyśmy chcieli uszeregować, co się najbardziej opłaca, lista wyglądałaby następująco: 

  1. Metale szlachetne – srebro, złoto 
  2. Cyna
  3. Miedź
  4. Mosiądz – stop miedzi i cynku
  5. Aluminium
  6. Ołów
  7. Stal
  8. Żeliwo

Zawsze aktualne ceny złomu na naszym skupie znajdziecie na stronie internetowej – skup złomu cennik.

Sprzedaż złomu – Co jest najdroższe na skupie metali? – podsumowanie

Masz garaż pełen zbędnego, zalegającego złomu? Chcesz się go pozbyć, a jednocześnie na tym zyskać? Zawsze możesz sprzedać złom na skupie metali kolorowych. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się zbędnych odpadów, ale również możesz przyczynić do ekologii, oddając żelastwo do recyklingu. Jeśli posiadasz zbędny złom i chcesz na nim zarobić, skontaktuj się z naszą firmą. Gwarantujemy uczciwą cenę oraz odbiór złomu z Twojej posesji. Chcesz wiedzieć, co jest najdroższe na skupie? Wejdź na naszą stronę i sprawdź cennik. Co jest najdroższe na złomie? Jakie metale warto zbierać?

Porozmawiajmy o współpracy