ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Ceny złomu w hucie a cennik skupu złomu

Data publikacji: 20 kwietnia 2023

Ceny złomu w hucie a cennik skupu złomu
Ceny złomu w hucie a cennik skupu złomu

Huty oprócz czystych rud metali zajmują się również przetapianiem złomu. Dostarczanie surowca do hut to działalność skupów metali i złomowisk. Skupowanie i sprzedawanie złomu do hut związane jest ze spełnieniem wielu rygorystycznych zasad. Ceny złomu w hucie również mocno wpływają na ceny w skupach. Co kształtuje ceny w hutach? Jaki metal przyjmują? Dowiesz się z tego artykułu. 

Jaki złom przetapiają huty? – Stal, metale kolorowe, miedź

Huty codziennie przetwarzają olbrzymie ilości różnego rodzaju metali. Dzięki recyklingowi i ponownemu wykorzystaniu surowców odnawialnych możliwe jest znaczne zmniejszenie degradacji środowiska. W zależności od tego, o jakiej hucie mówimy, może ona przetwarzać różne rodzaje złomu metalowego. 

Są to przede wszystkim:

  • Stalowe i żeliwne odlewy,
  • Blachy i rury ze stali,
  • Zużyte i zniszczone pojazdy
  • Zdemontowane konstrukcje metalowe, takie jak mosty i wieże,
  • Aluminiowe puszki i inne odpady aluminiowe,
  • Miedziane przewody i inne odpady miedziane,

Złom dostarczony do huty musi być odpowiednio przygotowany i oczyszczony przed przetopieniem.  Należy usunąć wszelkie niepożądane niemetaliczne zanieczyszczenia. Może to być lakier, elementy mocno zabrudzone ziemią, drewno, guma i wiele innych substancji, które mogą wpłynąć negatywnie na jakość końcowego produktu.

Jakie ilości złomu przyjmują huty?

Zwykłe skupy złomu stalowego oraz metali kolorowych przyjmują każdą ilość surowca. Niezależnie od tego ile złomu chcesz oddać, bez problemu możesz przywieźć go na skup. Inaczej sytuacja wygląda z hutami. 

Duże firmy hutnicze zazwyczaj nie nie przyjmują jednorazowych i niewielkich dostaw od osób prywatnych. Najczęściej współpracują one ze skupami złomu, które dostarczają im hurtowe ilości surowca. 

ceny złomu w hucie

Od czego zależy cena złomu stalowego w hucie?

Cennik złomu w hucie może zmieniać się w zależności od wielu różnych czynników. Przede wszystkim aktualne ceny złomu zależą od sytuacji na rynku. 

Większy popyt na stal czy aluminium sprawia, że huty oferują więcej za tonę materiału. Zazwyczaj cena ta waha się powyżej 1000 zł za tonę metalu. Ceny złomu w hucie przekładają się również na kwotę, jaką można otrzymać za kilogram złomu metali kolorowych i stali na skupie. 

Ceny złomu w hucie – Podsumowanie 

Huty dbają o to, by dostarczony złom był posegregowany i wolny od zanieczyszczeń. W zależności od tego, z jakim rodzajem huty mamy do czynienia taki metal będzie ona przyjmować. W Polsce znaleźć można huty złomu stalowego i żeliwnego, aluminium oraz miedzi. Należy jednak pamiętać, że jedyną sprzedaż metali do hut prowadzą profesjonalne skupu metali kolorowych i stalowych. Jeśli posiadasz duże ilości odpadów metalowych i chcesz się ich pozbyć, skontaktuj się z nami. By poznać ceny metali oraz innych skupowanych materiałów np. tworzyw sztucznych sprawdź ofertę dostępną na stronie naszego skupu złomu

Porozmawiajmy o współpracy