ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Cena złomu felg aluminiowych – Cennik skupu złomu aluminium za kg w 2024 roku

Data publikacji: 17 marca 2024

Cena złomu felg aluminiowych – Cennik skupu złomu aluminium za kg w 2024 roku
Cena złomu felg aluminiowych – Cennik skupu złomu aluminium za kg w 2024 roku

Ile dostaniesz za felgę aluminiową na skupie złomu? Sprawdź aktualne ceny skupu złomu aluminium.

Cena za kg felg aluminiowych na skupie złomu w 2024 roku

Za aluminium w 2024 roku dostaniesz od 4 zł/kg, felgi aluminiowe mogą być wyceniane wyżej.

Skup złomu – Cennik za złom aluminium

Ceny na skupach złomu mogą się różnić. I wszystko zależy od tego, gdzie chcesz je sprzedać. Doskonale obrazuje to różnica w cenach za aluminium na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Przykładowe ceny brutto oferowane przez skupy złomu na dzień 23.03.2024 to:
  • Aluminium niesortowane: 4,51 – 6,30 zł/kg
  • Profile aluminiowe: 4,89 – 6,70 zł/kg
  • Puszki aluminiowe: 3,57 – 5,30 zł/kg

Ile zł za kg aluminium w 2024 roku? (Cena w październiku)

Na dzień 25.03.2024 roku za kg aluminium w skupie złomu Green Recycling płacimy od 4 zł. Jednak cena zależy od rodzaju odpadu. Dokładne wyceny znajdziesz na naszej stronie: Skup złomu

Felgi aluminiowe – Ile ważny jedna felga?

Waga jednej felgi aluminiowej zależy od jej parametrów, takich jak średnica, wzór tarczy i stop materiału, z którego została wykonana. Przykładowo, felga aluminiowa o średnicy 16 cali może ważyć od 6 do 9 kilogramów, a felga o średnicy 14 cali może ważyć około 6,5 kilograma. Waga felgi może się różnić w zależności od producenta i modelu.

cena aluminium felg

Od czego zależy cena za aluminium na skupie złomu?

Cena aluminium na skupie złomu zależy od kilku czynników. Oprócz rodzaju i stopnia czystości metalu, na cenę może wpływać również umiejscowienie skupu aluminium oraz aktualny popyt na złom i sytuacja na rynku.

Lokalizacja skupu, dostępność aluminium i konkurencja na rynku również mogą wpływać na kształtowanie cen. Ponadto, trendy gospodarcze, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, mogą mieć wpływ na ceny aluminium na skupie.

Czy z felgi trzeba zdjąć oponę przed sprzedażą w skupie złomu?

Zależy to od konkretnych wymagań i polityki danego skupu złomu. Niektóre skupy mogą preferować opony zdjęte z felg, podczas gdy inne mogą akceptować opony wraz z felgami. W celu uzyskania dokładnych informacji na ten temat zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio ze skupem złomu, który jest zainteresowany zakupem felg z oponami.

Pamiętaj jednak, że przynosząc do skupu złomu odpady, najlepiej przygotuj je w taki sposób, by móc od razu zważyć sam metal. Przynosząc do punktu odpady zanieczyszczone, czyli np. felgi z oponą, skup może pomniejszyć cenę o koszt wykonania pracy związanej z jej zdjęciem.

Skup złomu aluminium – Green Recycling

W Green Recycling skupujemy aluminium, ale również inne surowce wtórne, w tym: stal, miedź, puszki aluminiowe, chłodnice, linki stalowe oraz świadczymy wiele usług, które ułatwią Ci zamianę odpadów metalowych na gotówkę. Jako profesjonalna firma możemy przyjechać do Ciebie i załadować odpady w większej ilości, więc zarobisz na nich bez kiwnięcia palcem.

Sprawdź naszą ofertę oraz cennik za różnego rodzaju złom: Skup złomu

Porozmawiajmy o współpracy