ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Cena miedzi. Notowania surowców. Aktualny kurs za tonę miedzi (copper)

Cena miedzi. Notowania surowców. Aktualny kurs za tonę miedzi (copper)
Cena miedzi. Notowania surowców. Aktualny kurs za tonę miedzi (copper)

Ile wynosi cena miedzi w 2023 roku i czy w 2024 roku wzrośnie? Sprawdź aktualny kurs i notowania surowca oraz poznaj ceny miedzi na skupie złomu.

Notowania miedzi w 2023 roku

Według dostępnych informacji, notowania miedzi w 2023 roku mogą być zróżnicowane. Według analityków Goldman Sachs, ceny miedzi na rynku towarowym rosły w 2023, prognozując wzrost do 9750 dolarów za tonę w 2023 roku. Jednakże istnieją również prognozy sugerujące możliwość spadku cen miedzi do końca tego roku. Warto pamiętać, że notowania miedzi mogą być podatne na zmienność i zależą od wielu czynników, takich jak popyt, podaż i sytuacja na rynkach globalnych.

Oczywiście powyższe ceny odnoszą się do cen rynkowych i notowań na giełdzie surowców. Poniżej jednak odnosimy się do cen za kg miedzi w skupach złomu.

Ile kosztował surowiec na początku 2023 roku, a ile teraz kosztuje miedź?

Według dostępnych informacji cena miedzi (Milbera, niesortowanej i w kawałku powyżej 1 mm średnicy) w styczniu 2023 roku wynosiła między 31,20 a 35,20 złotych za kilogram. Należy jednak pamiętać, że ceny surowców mogą ulegać zmianom w zależności od wielu czynników, takich jak popyt i podaż na rynku. We wrześniu ceny spadły i wynoszą od 26 do 32,10 zł za kg.

Kurs miedzi. Notowania miedzi na rynku – Październik 2023 roku

Na podstawie aktualnych danych, obecna cena miedzi na rynku towarowym wynosi 7 974 dolarów za tonę (dane na 6.10.2023). Proszę pamiętać, że te informacje mogą ulec zmianie w zależności od fluktuacji na rynku.

notowania miedzi

Wykres cen miedzi na rynku towarowym a ceny na skupie złomu

Ceny za miedź na skupie złomu są uzależnione od wielu czynników: popytu, podaży, cen rynkowych. Ciężko zatem określić stałą średnią dla cen na konkretny miesiąc, ponieważ każdy skup złomu wycenia surowiec indywidualnie.

Aktualną cenę miedzi w Green Recycling znajdziesz tutaj: Skup złomu 

Prognozy cen miedzi w 2024 roku

Według prognoz analityków Goldman Sachs, średnia cena miedzi na świecie będzie wynosić 12 tysięcy dolarów za tonę w 2024 roku. Należy jednak pamiętać, że prognozy cen surowców mogą ulegać zmianom w zależności od wielu czynników, takich jak popyt, podaż i warunki rynkowe.

Gdzie sprzedać miedź?

Odpowiedź jest prosta. Na skupie złomu Green Recycling. Sprawdź naszą ofertę i zadzwoń po wycenę.

Porozmawiajmy o współpracy