ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Skup Złomu Pruszków

Dlaczego warto
sprzedawać
złom?

Po wielkim sukcesie programu dokumentalnego emitowanego na Discovery pt.„Złomowisko.PL”, miejsce to, które w jakimś stopniu było owiane tajemnicą, staje się dla nas, Polaków, czymś znajomym. Nie kojarzymy już sprzedaży złomu jako zajęcia dla marginesu społeczeństwa, a sposób na oczyszczenie mieszkania, a przy tym, zarobienie pieniędzy i to niemałych!

Rozmawiając z osobami, które pracują w takich miejscach jak Skup Złomu Pruszków, można odnieść wrażenie, że w ostatnich miesiącach zainteresowanie sprzedażą materiałów jest coraz większe.

Postanowiliśmy zapytać się pracowników, którzy dokonują wyceny i zajmują się sortowaniem metali kolorowych oraz zwykłego, tradycyjnego złomu, co się zmieniło w ostatnim czasie.

„Naturalnie, mamy zdecydowanie więcej pracy. Wcześniej ludzie myśleli, że tylko firmy budowlane i rozbiórkowe mają prawo wstępu oraz tak zwani złomiarze, choć osobiście nie lubimy tego określenia. Jednak po emisji programu dokumentalnego na Discovery, nastąpiły pewne zmiany. Polacy zaczęli częściej do nas przychodzić, aby sprzedać zawartość piwnicy czy garażu. Chcą dokonywać kasacji swoich pojazdów w legalny sposób, a przy tym, zarobić nieco gotówki. A często rachunki wcale nie są małe! Złom Pruszków co prawda proponuje najwyższe ceny w okolicy, to lubimy patrzeć na zaskoczenie ludzi, gdy informujemy ich, ile to wszystko jest warte.” – mówi nam Pan Mirek, który na skupie złomu Pruszków pracuje od kilku lat.

Chyba nie trzeba pisać, że wszystkie te słowa są prawdziwe. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie „skarby” często trzymają w piwnicy, garażu czy na strychach.

Często chowamy elementy metalowe i zwykły złom, bo nie chce nam się go wyrzucać, myślimy, że kiedyś jeszcze się przyda. Jednak prawda jest taka, że leży tam latami, kurząc się i przeszkadzając.
Dlatego jak najprędzej powinno się go spakować i czym prędzej jechać do Skupu Złomu Pruszków, aby sprzedać go po dobrym „kursie”. Takie miejsca (wbrew pozorom) proponują rewelacyjne stawki za kilogram tego materiału. Dlaczego? Ponieważ mogą go zmielić i ponownie użyć.
Potem najczęściej trafiają do hut w Polsce i na całym świecie, tak aby dbać o środowisko, ale i kieszenie firm, z którymi współpracują. Być może dla nas jest to zwykły i niepotrzebny złom, ale dla kogoś – cenny materiał, który jest wiele wart.

Pozbądź się złomu, oddaj go nam!

W Twoim domu lub ogrodzie leży nie potrzebny Ci złom i chcesz się go pozbyć, a nie wiesz co z nim zrobić?

Sprzedaż złomu
– bezpieczna dla środowiska,
korzystna dla kieszeni?

Sprzedaż złomu wciąż w naszym kraju budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony mamy przed oczami obraz osób, które na co dzień zbierają, a następnie udają się do Skupu Złomu Pruszków, aby podzielić się cennym znaleziskiem i przy okazji coś zarobić. Z drugiej, myślimy że tam sprzeda się wszystko – elementy metalowe, studzienki kanalizacyjne czy szyny kolejowe. Jednak w każdym stereotypie jest wiele kłamstwa – tak jest i tutaj.

Najpierw wyjaśnimy, że skupy złomów nie mogą przyjmować takich produktów jak studzienki kanalizacyjne, tory kolejowe czy lampy uliczne od osób prywatnych (tylko na zlecenie odpowiednich organów) – jest to nielegalne i każda próba takiej sprzedaży kończy się interwencją policji, którą firmy mają prawo wezwać, co zresztą często robią. Dlatego wszelkie próby „bogacenia się” na materiałach, które należą do Skarbu Państwa są bezsensowne.

Pomyśl o środowisku

Jednak nie to jest teraz najistotniejsze. Złom Pruszków to sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Jak się okazuje wiele materiałów pochodzenia metalurgicznego, które mogą się znajdować w naszych szopach, garażach czy piwnicach mają sporą wartość! Kolorowe metale, kable i tak dalej – skupiska złomu proponują za nie bardzo wysokie stawki, które nie raz przyprawiają o zawrót głowy! Jednak wciąż mijamy się z najważniejszymi argumentami, które przemawiają za porządkami i odwiedzaniem tego typu miejsc.

Ochrona środowiska! Tak – o tym właśnie mowa. Sprzedaż złomu, który nie rozkłada się w środowisku (lub bardzo długo), może też powodować skażenie gleby, wody , a przecież można go ponownie przetworzyć. Wystarczy odpowiedni park maszynowy, specjaliści w skupie złomu i można wszystko! A gdzie później trafia taki „przetworzony” złom? Chociażby do hut, w dodatku nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest to cenny surowiec – każda mieszanka może być ponownie przetworzona, tak jak plastik czy makulatura. Dlatego za jednym zamachem można załatwić tyle spraw.

Podsumowując, sprzedaż złomu jest dochodowym biznesem, nawet jeżeli w naszym przypadku będzie jednorazową przygodą. Można się pozbyć z domu zbędnego sprzętu, materiałów, które tylko przeszkadzają i się kurzą. Daje to możliwość zarobienia pieniędzy, ale i realnego wkładu w ochronę środowiska. Tyle zalet przy tak prostych działaniach.

Chyba warto iść tą drogą, prawda?

Współpraca
z naszą firmą jest
prosta i jasna – bez
ukrytych kosztów i
formalności

Jak widać, współpraca z naszą firmą jest prosta i jasna – bez ukrytych kosztów i formalności. Zachęcamy do kontaktu z nami. Oferujemy szybkie realizacje zamówień i wykonanie zadania przywozu i odbioru złomu w kontenerach na najwyższym poziomie.


biuro@skup-zlomu.waw.pl

tel. +48 791 663 888

ul. 3 Maja 159, 05-800
Pruszków, woj. Mazowieckie

Porozmawiajmy o współpracy