ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Skup miedzi – Cena. Ile można zarobić, sprzedając miedź na skup złomu?

Skup miedzi – Cena. Ile można zarobić, sprzedając miedź na skup złomu?
Skup miedzi – Cena. Ile można zarobić, sprzedając miedź na skup złomu?

Miedź to cenny, jednakże często niedoceniany metal. Choć w przemyśle stosowany jest na co dzień, to wiele osób posiadając odpady metalowe tego typu, po prostu je wyrzuca. A oddając je na skup, można sowicie zarobić. Sprawdź, ile wynoszą ceny miedzi na skupie.

Czego się dowiesz:

 • Czym jest miedź i gdzie ją znaleźć
 • Jak odzyskać miedź
 • Ile wynoszą ceny miedzi na skupie za kg
 • Ile można zarobić na miedzi na skupie złomu
Ceny miedzi na skupie

Ceny miedzi na skupie

Ceny miedzi w skupie – Dlaczego ten metal jest tak cenny?

Miedź to czerwono-brązowy, miękki metal o bardzo dobrym przewodnictwie cieplnym i elektrycznym, dlatego znalazł szerokie zastosowanie w przemyśle. 

Miedź stosuje się między innymi w produkcji:

 • Urządzeń elektronicznych
 • Przewodów
 • Kabli
 • Wymienników ciepła
 • Radiatorów

Oczywiście to tylko kropla w morzu zastosowań tego surowca, więc nic dziwnego w tym, że ceny miedzi na skupie złomu to wielokrotność ceny za np. stal, czy żeliwo.

Skup miedzi – Cena warta odzysku

Choć popyt na miedź w hucie i skupach złomu jest spory, to jest to równie atrakcyjna okazja dla przeciętnego “Kowalskiego”. Miedź można bowiem znaleźć praktycznie w każdym mieszkaniu, garażu, czy piwnicy i odsprzedać.

skup miedzi cena

skup miedzi cena

Gdzie szukać miedzi?

Najwięcej znajdziesz jej w:

 • Starych urządzeniach elektronicznych – począwszy od komputerów i telewizorów, poprzez smartfony, tablety i urządzenia mobilne, silniki, napędy elektryczne, kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne.
 • Stare kable i przewody – tutaj praktycznie każdy kabel zawiera miedź. Wystarczy go obrać z plastikowej lub gumowej “koszulki” i już mamy kilka kilogramów miedzi.
 • Instalacje wodne i C.O. – rury i elementy instalacyjne, zarówno w systemach centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, ale także w chłodnictwie i klimatyzacji, np. w instalacjach wody lodowej.

Ceny miedzi na skupie – Średnia w 1 kwartale 2022 roku

W styczniu 2022 roku cena miedzi na giełdach metali wzrosła o 2-3%. Kolejne miesiące przyniosły jeszcze większe zawirowania na rynku, dzięki czemu można prognozować, że popyt na miedź przez cały rok będzie wysoki. I choć jeszcze w styczniu cena plasowała się na poziomie ok. 20, to dziś sięga 30, a nawet 35 zł za kilogram miedzi.

Skup miedzi – Cena aktualna w Green Recycyling

Aktualną ceną w naszym skupie miedzi możesz sprawdzić tutaj. A tutaj dowiesz się, na jakich warunkach działa nasz skup miedzi.

Praktycznie każdy skup złomu oferuje wysoką cenę miedzi, ponieważ złom ten jest łatwy do sprzedania, gdyż jest potrzeby w każdym kraju.

Ile kosztuje kilogram miedzi w skupie złomu?

Rosnące zapotrzebowanie na surowiec daje Ci ogromną szansę na sowity zarobek. 

Aktualnie cena za kilogram miedzi w Green Recycling wynosi 34 zł (cena na 16.03.2022).

Skup miedzi – Cena – Jak zarobić najwięcej?

Każdy, kto ma trochę miedzi może sprzedać ją na skupie. Warto jednak przed sprzedażą przejrzeć kilka stron internetowych skupów w Twoim mieście. Niektóre firmy nie aktualizują na bieżąco tj. codziennie swoich cen, a więc może wciąż oferują niższe stawki, licząc na fakt, że sprzedawcy wciąż oczekują maksymalnie 20 zł/kilogram miedzi.

Na naszej stronie głównej, znajdziesz na bieżąco aktualizowane ceny za surowce, dzięki czemu możesz użyć jej jako punktu odniesienia. 

Ceny znajdziesz tutaj: https://www.skup-zlomu.waw.pl/ 

Ceny miedzy w skupie – Podsumowanie

Jeśli w Twoim domu, garażu, piwnicy czy na strychu walają się niepotrzebne kable, rury i urządzenia elektroniczne, które nadają się wyłącznie na śmietnik, to sprawdź, czy nie odzyskasz z nich trochę miedzi. Nawet kilka kilogramów miedzi, może przynieś Ci zarobek w wysokości kilkuset złotych.

Porozmawiajmy o współpracy

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ xfbml : true, version : 'v7.0' }); }; (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));