ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Jak zarobić na złomie?

Data publikacji: 18 stycznia 2021

Jak zarobić na złomie?
Jak zarobić na złomie?

Zbieranie złomu to dobry sposób na podreperowanie budżetu domowego. Choć zazwyczaj zbieranie kojarzy się z buszowaniem po śmietnikach i wydobywaniem aluminiowych puszek, to w rzeczywistości to zupełnie co innego. Każdego dnia generowane są tony złomu, który można odebrać i zarobić na jego sprzedaży. Warto jednak robić to umiejętnie. Jak zatem zarobić na złomie?

Czego się dowiesz:

  1. Ile można zarobić na złomie
  2. Jak zarobić na złomie więcej pieniędzy

 

Zbieranie złomu – sposób na kilkaset złotych w skali miesiąca

Złom to pojęcie ogólne. Dopiero wybierając się na skup złomu widać, że rodzaj surowca dyktuje jego cenę. O ile stalowe lub aluminiowe elementy to stawka rzędu 1 – 3 zł/kg, to w przypadku cyny, niklu czy miedzi szybko winduje ona w górę.

Poznaj aktualne ceny złomu w Green Recycling.

Ile można zarobić na złomie?

Oczywiście zależy to od ilości uzbieranego żelastwa. Jeśli złomujemy stare auto, to możemy oczekiwać zarobku w wysokości ok. 200-500 zł (zależy od jego wagi).

ile można zarobić na złomie

Jednak nawet w przypadku odpadów powstających w czasie budowy domu można oczekiwać, że kilkadziesiąt złotych trafi do portfela.

W sytuacji, gdy ktoś zdecyduje się na zbieranie złomu dobrze, jeśli zastosuje się do pewnych sztuczek, które mogą zwiększyć skalę zarobku.

Wskazówki znajdziesz poniżej.

Jak zarobić na złomie?

Tych kilka prostych metod pozwoli Ci zarobić więcej.

Oczyść surowiec

Skupy złomu nie chcą przyjmować surowców zanieczyszczonych np. całych pralek. Wewnątrz nich znajduje się również beton stabilizujący bęben oraz plastiki.

Udając się na złom, zawsze dobrze oczyść surowiec, aby nie dostać zwrotu lub niższej ceny – pod pretekstem tego, że  „złom trzeba oczyścić”.

jak zarobić na złomie

Sprzedaj w dobrym momencie

Ceny złomu są jak notowania na giełdzie – wciąż się wahają. Na szczęście są pewne sposoby na to, aby trafić ze sprzedażą w moment, kiedy stawka jest najwyższa.

W tym pomogą statystyki. Oceniając cenę złomu, można wywnioskować czy warto już teraz go sprzedać, czy chwilę poczekać.

O tym kiedy sprzedawać złom przeczytasz tutaj.

Sprzedaj w dobrym miejscu

Przed wizytą na złomie warto podzwonić po kilku skupach i zapytać o aktualne ceny za kilogram. Może okazać się, że jeden skup złomu oferuje 50 gr/kg a inny 58 gr/kg. Choć różnica nie jest duża, to jednak zawsze oznacza większy zarobek.

Uzbieraj więcej i poproś o transport

Udając się na złomowisko z workiem puszek, można trochę zarobić. Jednak w sytuacji, gdy masz do uprzątnięcia np. starą maszynę rolniczą – czyli złom dużego kalibru, możesz postarać się o to, aby złomowisko zabrało ją od Ciebie. W ten sposób oszczędzisz kilka do kilkunastu złotych na samym transporcie.

co warto sprzedać na złomie

Chcesz sprzedać sporo złomu? Zadzwoń i dopytaj o transport ze złomowiska.

Umiejętnie rozpoznawaj metale

Cena aluminium to średnio 3 zł/kg, a miedzi ok. 20 zł/kg. Różnica jest spora, więc warto wiedzieć, co się sprzedaje. Doskonałym przykładem jest silnik. O ile z zewnątrz wygląda jak stalowy monolit, to wewnątrz niego może kryć się wiele cewek miedzianych, które są warte więcej niż stal.

Kable to też złom

Mało kto wie, że kable to nie tylko miedź, ale również inne metale szlachetne. Niektóre z nich wykonane są z niklu, cyny, a nawet brązu.

Stawka za ten rodzaj żelastwa to nawet 80 zł/kg.

Podsumowanie

Sprzedaż złomu to dobry pomysł na podreperowanie budżetu domowego. Z powyższymi wskazówkami wiesz już jak zarobić na złomie więcej.

Chcesz sprzedać złom? Sprawdź aktualne stawki.

Porozmawiajmy o współpracy