ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Ile butelek PET wchodzi na 1 kg?

Data publikacji: 26 maja 2022

Ile butelek PET wchodzi na 1 kg?
Ile butelek PET wchodzi na 1 kg?

Plastikowe butelki z oznaczeniem PET mogą być ponownie wykorzystane w ramach recyklingu. Jeśli więc chcesz przysłużyć się planecie, a przy okazji zarobić, to w tym artykule dowiesz się ile butelek PET wchodzi na 1 kg i ile dostaniesz za nie w skupie.

Ile waży butelka PET?

Zacznijmy od kwestii najważniejszej czyli wagi butelki. W ten sposób będziemy w stanie określić ile wogóle butelek trzeba mieć by sprzedaż w skupie się opłacała.

Średnia waga butelek PET to:

  • 0,5 l – 13 g
  • 1 l – 25 g
  • 1,5 l – 37 g
  • 2 l – 47 g
  • 5 l – 107 g

Ile butelek PET na kg?

Z prostej matematyki wynika więc, że 1 kg butelek to ok. 27 sztuk. I choć wydaje się to niewiele to warto uwzględnić, że aktualnie każdy mieszkaniec Polski zużywa ich tygodniowo kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt.

Nie liczyć już firm, w których butelki wykorzystywane są w setkach i tysiącach. Doskonale obrazuje to przykład działań Jeleniogórskiego Przedsiebiorstwa Gospodarki Komunalnej, które podczas jednego roku zbioru butelek na terenie miasta zebrało 73 tony tych odpadów.

Ile kosztuje butelka PET?

Jeśli więc widzisz, że oddanie tych odpadów faktycznie może pomóc Ci zarobić, to sprawdź ile aktualnie oferujemy za kg.

Ile butelek PET wchodzi na 1 kg – Podsumowanie

Jak widzisz, nawet pozorne śmieci są coś warte. Jeśli więc chcesz dbać o planetę i przy okazji zarobić, to teraz wiesz, ile możesz zarobić sprzedając odpady do skupu butelek PET.

Porozmawiajmy o współpracy