ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Co zrobić z zalegającymi kartonami w zakładzie produkcyjnym?

Data publikacji: 25 stycznia 2019

Co zrobić z zalegającymi kartonami w zakładzie produkcyjnym?
Co zrobić z zalegającymi kartonami w zakładzie produkcyjnym?

Codziennie wytwarzamy wiele odpadów, przez co cierpi nasze najbliższe środowisko, jak i cała planeta. Coraz częściej też szukamy rozwiązań, które pozwolą nam żyć bardziej ekologicznie i w zgodzie z naturą. Pierwszy krok ku uzdrowieniu Ziemi jest dziecinnie prosty – segregacja odpadów. Warto odkładać zalegające w Twoim zakładzie kartony z myślą o oddaniu ich lub sprzedaży w skupie surowców wtórnych.

Wraz ze wzrostem poziomu życia produkujemy coraz więcej śmieci. Kupujemy coraz to nowe towary, a sprzęty, które niegdyś wystarczały na kilkadziesiąt lat, dzisiaj zużywają się po upływie zaledwie kilku. Ogromnie popularne są przedmiot jednorazowe, co również sprzyja szybkiemu przyrostowi odpadów. Rozwój technologii i zmiany w produkcji powodują, że żyjemy na coraz wyższym poziomie, a z drugiej strony zaśmiecamy naszą planetę jak nigdy wcześniej w dziejach. Śmieci stały się naszym palącym problemem środowiskowym, społecznym, a nawet ekonomicznym.

Zmień myślenie, zobacz potencjał w… śmieciach

Od czasu do czasu jesteśmy zaskakiwani obrazowymi zestawieniami, które mają nam uzmysłowić skalę naszego marnotrawstwa. Czy zdajesz sobie sprawę, że zwyczajny karton po mleku ma wartość energetyczną pozwalającą zasilać żarówkę o mocy 40 W przez półtora godziny? Nie myśl o odpadach jako o śmieciach, dostrzeż w nich źródło odnawialnych materiałów i energii. Zmiana perspektywy spowoduje, że zamiast bez końca dyskutować o gospodarce śmieciowej, zaczniemy wreszcie poważnie rozważać korzyści płynące z recyklingu.

Pozbądź się zalegających kartonów z Green Recycling

Każde przedsiębiorstwo i zakład produkcyjny przy okazji swojej działalności generują miesięcznie dziesiątki kartonów. Odbiór i wysyłka paczek skutkują szybkim przyrostem pokaźnej sterty, z którą nie wiadomo, co zrobić. Jeśli w Twojej firmie nie masz przestrzeni, która pozwalałaby na magazynowanie kartonów lub po prostu – z obawy przed pożarem czy z zamiłowania do porządku chcesz się pozbyć przygniatającego Cię problemu, skorzystaj z usług skupu złomu i kartonów Green Recycling.

Co dzieje się z kartonami?

Najbardziej popularną metodą recyklingu kartonów jest odzysk celulozy w papierni. Recykling kartonów, które trafiają do skupu, odbywa się w papierniach w ten sam sposób i przy wykorzystaniu tych samych technologii, co w procesie recyklingu zużytego papieru.

Wysortowane opakowania kartonowe wrzucane są do hydropulpera, czyli maszyny służącej do rozczyniania w wodzie i wstępnego rozwłókniania surowców włóknistych (celulozy, makulatury) za pomocą wirnika z łopatkami. Kartony zalewane są wodą w temperaturze pokojowej i mieszane przez około 20 minut w celu ich rozwłóknienia. W ten sposób odzyskuje się wysokiej jakości celulozę pierwotną o długich włóknach, która stanowi cenny surowiec do dalszej produkcji papieru lub tektury, w tym także tektury falistej.

Co zyskuje Twoja firma, co zyskuje Twoje otoczenie?

  • Na swojej ekologicznej postawie możesz zarobić – uczciwie ważymy i dobrze płacimy
  • Przy większych ilościach kartonów będziesz mógł negocjować stawkę
  • Nie musisz martwić się transportem – gwarantujemy bezpłatny odbiór kartonów.
  • Dbasz o komfort i bezpieczeństwo Twoich pracowników
  • Pilnujesz ładu i estetyki na terenie zakładu
  • Troszczysz się o środowisko naturalne – jesteś odpowiedzialnym i świadomym przedsiębiorcą.

Zacznij już dziś!

Szacuje się, że w celu wyprodukowania 1 tony papieru z lasu musi zniknąć aż 17 drzew. Chociaż każdego dnia docierają do nas zatrważające raporty smogowe, to działania na rzecz środowiska, które możemy podejmować każdego dnia i bez większego wysiłku, są jeszcze wciąż mało uświadomione i nie w pełni skuteczne.

Zacznij już dziś na terenie Twojego zakładu codzienną kampanię na rzecz ratowania środowiska naturalnego. To się nam wszystkim opłaci. Na stronie naszego skupu złomu znajdziesz szczegółowy cennik, a w razie jakichkolwiek pytań na temat współpracy, zadzwoń: 791 663 888. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

 

Porozmawiajmy o współpracy