ul. 3 Maja 159, 05-800 Pruszków

Butelki PET – Co to?

Data publikacji: 10 października 2022

Butelki PET – Co to?
Butelki PET – Co to?

Z plastikowych butelek korzystamy nie od dziś, ale czy wiesz, co oznaczają skróty, które zamieszczane są na ich opakowaniach? Przeczytaj nasz poradnik: “Butelki PET – Co to” i rozwiej swoje wątpliwości.

Butelki PET – Jakie to?

Butelki PET z pozoru wydają się zwyczajnym opakowaniem z plastiku, które po wykorzystaniu po prostu wyrzucamy. Jednakże to nie odpad, a cenny surowiec, który może zostać w pełni przetworzony i wrócić do nas jako namiot, dywanik łazienkowy, czy nowa butelka.

Co oznacza PET na butelce?

PET na butelce to skrót od politereftalan etylenu, czyli nazwy tworzywa sztucznego, z którego wykonywane są przedmioty codziennego użytku. 

PET to oznaczanie, które informuje nas o tym, że materiał jest generalnie bezpieczny w kontakcie z żywnością pod warunkiem zachowania odpowiednich reguł. Ważne jest to, że butelki oznaczone skrótem PET – NIE NADAJĄ się do ponownego użytku. 

Co można zrobić z butelek PET?

Skoro to materiał jednorazowy, to wydaje się, że po użyciu nadaje się wyłącznie na śmietnik?

Niekoniecznie. 

Każdy z nas może dać butelce PET “drugie życie” segregując odpady, co oczywiście przełoży się na ochronę środowiska. Z drugiej jednak strony, to również szansa dla osób, które na tym z pozoru pospolitym odpadzie chcą zarobić.

A to za sprawą miejsc, które świadczą usługi ich odbioru i utylizacji, czego nasz skup butelek PET – Green Recycling jest najlepszym przykładem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, ile możesz zarobić na butelkach PET, to przeczytaj ten artykuł: Ile butelek PET wchodzi na 1 kg.

Butelki PET – Co to – Podsumowanie

Teraz już wiesz, czym są butelki PET i co możesz z nimi zrobić. Oddanie na skup złomu to nie tylko szansa na zarobek, ale również ogromny ukłon w stronę naszego wspólnego dobra – Matki Ziemii.

Porozmawiajmy o współpracy